نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

0 837

با نگاهی به نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران، می‌توان به وضعیت، حیطه‌های فعالیت و نحوه پراکنش استارتاپ‌های این حوزه پی برد. استارتاپ ها، یکی از اجزای مهم اکوسیستم استارتاپی سلامت دیجیتال ایران هستند و آشنایی با آنها می‌تواند برای سرمایه‌گذاران، فعالان و به ویژه علاقه‌مندان ورود به این اکوسیستم سودمند باشد. به این منظور، تیم مدلین با انجام تحقیقات میدانی، 167 استارتاپ سلامت دیجیتال کشور را شناسایی و براساس حوزه فعالیت در 15 گروه، دسته‌بندی نموده است. در این مقاله، دسته‌ها را معرفی کرده و نقشه و لیستی از استارتاپ‌ها را قرار داده‌ایم.

البته، مدلین، ویرایش نخست نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران را مهرماه سال 98 منتشر کرده‌ بود. اکنون و پس از گذشت حدود شش ماه از انتشار آن، بررسی‌های دیگری انجام داده و نقشه را تکمیل نموده‌ایم. لازم به توضیح است، این نقشه حاصل تحقیقات میدانی انجام شده در نیمه اول فروردین 99 بوده و ممکن است برخی استارتاپ‌های سلامت دیجیتال در آن ذکر نشده باشند. لطفا در صورتی که استارتاپی را می‌شناسید که جای آن در نقشه استارتاپ‌های سلامت دیجیتال ایران خالی است، آن را به ما معرفی نمایید تا در ویرایش‌های بعدی نقشه آن را قرار دهیم.

محتوا پنهان

نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال – ویرایش فروردین 99

نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

برای مشاهده نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران در ابعاد بزرگ‌تر روی تصویر کلیک کنید.

معرفی دسته‌های نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال

1) آموزش سلامت و شبکه اجتماعی:

آموزش سلامت در ساده‌ترین تعریف به معنی ارائه آموزشی است که منجر به افزایش آگاهی و ارتقای رفتار بهداشتي افراد شود. استارتاپ‌های این دسته با گردآوری مجموعه‌ای از اطلاعات در زمینه‌های مختلف سلامت و پزشکی به اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌ می‌پردازند. همچنین در گروهی از آن‌ها امکان به اشتراک‌گذاری تجربیات و تعامل بین کاربران فراهم شده است که در نتیجه به رفع نیاز و پاسخ‌دهی به سوالات افراد در زمینه‌های مختلف سلامت منجر می‌شود. از ۹ استارتاپ موجود در این دسته بیش از نیمی از آنها، دانش و خدمات خود را در زمینه بارداری، سلامت مادر و کودک متمرکز کرده‌اند.

2) ابزارهای تشخیصی درمانی:

۹ استارتاپ این گروه به طراحی و تولید محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌پردازند که می‌توانند در زمینه‌های تشخیصی و  درمانی به کادر درمان کمک کنند. این استارتاپ‌ها در حیطه‌های مختلفی از جمله قلب و عروق، سرطان و توانبخشی فعالیت می‌کنند.

3) پرونده الکترونیک:

استارتاپ‌های این دسته‌بندی با استفاده از فناوری‌های حوزه IT  در جهت حفاظت از اطلاعات پزشکی بیماران و مدیریت مطب‌ها و مراکز خدمات درمانی، به گردآوری اطلاعات پزشکی بیماران و ارائه آن در قالب پرونده الکترونیک سلامت (EHR) پرداخته‌اند. در این دسته 8 استارتاپ قرار دارند که اغلب خدمات خود را به مطب‌ها و مراکز درمانی ارائه می‌دهند و یک استارتاپ هم در زمینه مدیریت تصاویر پزشکی فعالیت می‌کند.

4) پزشکی از راه دور:

پزشکی از راه دور با 31 استارتاپ، بیشترین تعداد استارتاپ‌های سلامت دیجیتال را دارد. استارتاپ‌های این گروه با فراهم کردن امکان ارتباط متنی، صوتی یا تصویری با مراقبان سلامت، دسترسی بیماران به درمانگران بدون حضور در مراکز درمانی را تسهیل می‌کنند. برخی از این استارتاپ‌ها، در تخصص‌های مختلف پزشکی، خدمات مشاوره پزشکی از راه دور ارائه می‌دهند و برخی، خدمات خود را در حوزه‌ای خاص مانند روانشناسی، پوست یا دیابت متمرکز کرده‌اند. نکته قابل توجه دیگر این است که ده استارتاپ در این دسته، علاوه‌بر مشاوره از راه دور، خدمات نوبت‌دهی یا بانک اطلاعات خدمات سلامت هم ارائه می‌دهند. 

5) تسهیل دسترسی:

این دسته از استارتاپ‌ها با ارائه خدماتی همچون نوبت‌گیری از پزشکان به صورت آنلاین، بانک مشخصات پزشکان، دندانپزشکان، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و سایر مراکز درمانی و معرفی خدمات سلامت بر اساس نزدیکی به موقعیت جغرافیایی کاربر، دسترسی به خدمات پزشکی و سلامت را تسهیل می‌کنند. در این دسته، 24 استارتاپ در حال فعالیت هستند. 

6) خدمات آنلاین دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی:

17 استارتاپ‌ طبقه‌بندی شده در این گروه، خدمات متنوعی را با تمرکز بر حیطه‌های عنوان‌شده، ارائه می‌دهند. برخی استارتاپ‌ها به فروش آنلاین محصولات می‌پردازند یا پلتفرم (Marketplace) خرید، فروش و اجاره محصولات برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی هستند. سایر استارتاپ‌ها هم در زمینه ارائه اطلاعات دارویی، یادآوری مصرف داروها، ثبت سفارش‌های دارویی و غیردارویی از داروخانه‌ها  و تحویل آن در محل و غیره فعالیت می‌کنند. 

7) سبک زندگی سالم:

استارتاپ‌های این دسته راهکارهایی برای داشتن زندگی سالم‌تر ارائه می‌کنند. تعدادی از این استارتاپ‌ها، براساس تحلیل تست‌های ژنتیک، پیشنهادهایی را به فرد ارائه می‌کنند. برخی دیگر از 24 استارتاپ سلامت دیجیتال این دسته هم، با ارائه برنامه غذایی یا ورزشی توسط مربیان و کارشناسان، افراد را در رسیدن به وزن ایده‌آل و تندرستی یاری می‌کنند. 

8) گردشگری سلامت:

15 استارتاپ موجود در این گروه خدمات حمل‌ونقل، پذیرش، درمان، گردشگری و غیره را برای شهروندان کشورهای منطقه و حتی سایر نقاط جهان ارائه می‌دهند. خدمات درمانی این استارتاپ‌ها بیشتر در حیطه‌های زیبایی، ناباروری و سرطان است.

9) مدیریت مراقبت:

۸ استارتاپ بررسی شده در این دسته با آموزش خودمراقبتی، ثبت علائم و داروها، طراحی ابزارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پایش وضعیت سلامت و غیره کیفیت مراقبت را بهبود می‌بخشند. این خدمات به عنوان مکملی در روند درمان، برای مراقبت هرچه بیشتر از سالمندان یا گروه‌های پر خطر مانند مادران باردار و  افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای، عرضه می‌شود.

10) مراقبت و خدمات در منزل:

این گروه از استارتاپ‌ها، دسترسی به خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل و محل مورد نظر مشتریان را تسهیل می‌کنند. فعالیت آنها، در زمینه‌های مختلف پزشکی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی، روانشناسی و غیره است. همچنین، برخی از این 11 استارتاپ، نمونه‌گیری آزمایشگاهی در منزل را ممکن می‌سازند.

11) آموزش پزشکی: 

در این دسته سه استارتاپ وجود دارند که برای جامعه علوم پزشکی، آموزش‌های مجازی ارائه می‌دهند یا برنامه‌های آموزشی را اطلاع‌رسانی می‌کنند. فراهم کردن امکان گفتگو و مشورت با سایر مراقبان سلامت، از خدمات دیگر استارتاپ‌های این گروه است.

12) طب سنتی:

۳ استارتاپ بررسی شده در این گروه، بر ارائه خدمات مشاوره‌ای و ویزیت آنلاین جهت آشنایی و افزایش آگاهی افراد با مبانی طب سنتی تمرکز دارند. آنها شرایط بالینی و خصوصیات افراد را براساس طب سنتی تحلیل کرده و برای حفظ سلامتی و تندرستی، توصیه‌هایی به کاربران می‌کنند.  

13) تامین مالی:

تیم ما، طی جستجو و بررسی، نها یک استارتاپ در حوزه تأمین و تکنولوژی مالی سلامت یافت. این استارتاپ یک پلتفرم آنلاین برای حمایت مالی از بیمارانی است که قادر به پرداخت هزینه‌های درمانی خود نیستند.

14) مدیریت و مراقبت بیمارستانی:

در این دسته تنها دو استارتاپ وجود دارد که محصولاتی برای کمک به مدیریت بیمارستان و ارتقای کیفیت مراقبت بیمارستانی طراحی و تولید کرده‌اند.

15) تحلیل داده:

در حال حاضر تنها یک استارتاپ در این دسته وجود دارد که به مصورسازی و دسته‌بندی داده‌های فراوانی که در حوزه سلامت وجود دارد، می‌پردازد.

تحلیلی بر نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

تعداد استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران افزایش چشم‌گیری نداشته است

با بررسی نسخه دوم نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران و مقایسه آن با نسخه اول که شش ماه پیش از آن منتشر شده بود می‌توان دید که رشد استارتاپ های سلامت دیجیتال در این مدت آنچنان چشم‌گیر نبوده است. تعداد استارتاپ ها در نسخه اول 110 و در نسخه دوم 167 مورد بوده است. ما اطمینان داریم که در نسخه اول نتوانسته بودیم تمام استارتاپ های سلامت دیجیتال را در تحقیقات میدانی خود بیابیم و احتمال می‌دهیم که در نیمه دوم سال 98 کمتر از 30 استارتاپ جدید بنیان‌گذاری شده است.

بازنگری در دسته‌بندی‌های نسخه دوم نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

در نسخه دوم نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران تمام دسته‌بندی‌ها مورد بازنگری قرار گرفت و سعی شد که دسته‌بندی‌های جدید، بیشتر بیانگر حوزه فعالیت و خدمات استارتاپ ها باشد. هر چند همچنان برخی از استارتاپ ها اغلب به دلیل اختصاصی نبودن یا ارائه خدماتی غیر مرتبط با هم در دسته‌بندی‌های متداول یا معقول نمی‌گنجیدند.

بررسی پراکندگی در نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

تعداد استارتاپ های سلامت دیجیتال در دسته‌های پزشکی از راه دور، تسهیل دسترسی و سبک زندگی سالم به نسبت بیشتر از سایر دسته‌های می‌باشد. نکته قابل توجه این است که در مدت نیمه دوم سال 98 و احتمالا در اواخر آن تعدادی از استارتاپ هایی که در زمینه نوبت دهی فعالیت می‌‌کردند با افزودن خدمات مشاوره پزشکی از راه دور باعث افزایش تعداد استارتاپ های این حوزه شده‌اند.

پراکندگی استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران در نمودار و جدول زیر نمایش داده شده است.

نمودار نحوه پراکندگی در نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

نمودار تعداد استارتاپ های سلامت دیجیتال هر دسته در نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

در هیچ‌کدام از بازارهای سلامت دیجیتال رقابت سنگینی وجود ندارد

دسته‌بندی‌های نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران علاوه بر حوزه فعالیت، نمایی از رقابت در آن بازار و تمایل بنیان‌گذاران به ورود به آن بازارها را نیز نشان می‌دهند. به طور کلی می‌توان گفت که در هیچ کدام از بازارهای سلامت دیجیتال رقابت سنگینی وجود ندارد و همچنان فرصت‌های بسیاری در بازار اصلی و بازارهای گوشه‌ای سلامت دیجیتال انتظار بنیان‌گذاران خوش‌فکر را می‌کشند.

توصیه به بنیان‌گذاران و علاقه‌مندان به راه‌اندازی استارتاپ های سلامت دیجیتال 

با توجه به اینکه نسخه دوم نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران در زمان بحران کرونا ویروس تهیه شده است، پیشنهادها و توصیه‌هایی برای استارتاپ های سلامت دیجیتال پس از بحران کرونا در مقاله‌ای با عنوان «4 فرصت استارتاپ های سلامت دیجیتال در بحران کرونا ویروس» منتشر شده است.

نویسندگان: این مقاله به تلاش دکتر آیدین پرنیا، دکتر فرشته کاظمی‌پور، سهند سمیعی و نیکتا سعیدی، اعضای تحریریه مدلین‌مگ تهیه و منتشر شده است.

پیوست یک- فهرست استارتاپ های نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران

آموزش سلامت و شبکه اجتماعی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
مادر شو آموزش سلامت madarsho.com
نسل سالم دات کام آموزش سلامت www.naslesalem.com
سرسره آموزش سلامت sorsore.com
گهواره آموزش سلامت gahvare.net
دکتر سوشا آموزش سلامت www.drsosha.com
نی نی پلاس شبکه اجتماعی https://niniplus.com/
لک لک شبکه اجتماعی www.alodoctor.com
نی‌نی سایت شبکه اجتماعی www.ninisite.com
نی‌نی بان مدیریت مراقبت https://niniban.com/

ابزارهای تشخیصی درمانی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
مجیکاردیو ابزار تشخیص http://magicardio.com/
فیور گجت ابزار تشخیص http://fevergadget.ir/
آی سیین ابزار تشخیصی iseen.ir
نوروچلنج ابزار تشخیصی neurochallenge.ir
نبض هوشمند سلامت ابزار تشخیصی www.nabzgroup.com
نینیکس ابزار تشخیصی ninixco.com
فن‌آسا ابزار درمانی fanasa-solutions.com
جنودیپ روش تشخیصی genodeep.com
دانو روش تشخیصی www.danomed.com

پرونده الکترونیک

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
راستین طب پرونده الکترونیک rastinsystem.com
شفاداک پرونده الکترونیک shafadoc.ir
سیبویه پرونده الکترونیک sibooye.com
آرشیومِد پرونده الکترونیک رادیولوژی archivemed.com
اکسیر پرونده الکترونیک مطب exircmp.com
بقراط پرونده الکترونیک مطب boghrat.com
مداریو پرونده الکترونیک مطب medario.ir
وی کلینیک پرونده الکترونیک مطب https://vclinic.io/

پزشکی از راه دور

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
دکتر وان مشاوره پزشکی از راه دور http://dr1.ir/index.php
رسا مشاوره پزشکی از راه دور resaa.net
سلامت بدون مرز مشاوره پزشکی از راه دور https://sbm24.com/
کلبه سلامتی مشاوره پزشکی از راه دور kolbeyesalamati.com
مدیکال مشاوره پزشکی از راه دور https://medycall.com/
مطپ مشاوره پزشکی از راه دور matap.ir
هاسپیتل مشاوره پزشکی از راه دور hospitel.ir
همراه دکتر مشاوره پزشکی از راه دور hamrahdoctor.com
دکتر تو مشاوره پزشکی از راه دور doctoreto.com
ولینو مشاوره پزشکی از راه دور https://wellinno.ir/
پزشکت مشاوره پزشکی از راه دور https://pezeshket.com/get/
روبان مشاوره پزشکی بیماری‌های پستان از راه دور http://rubanapp.com/
آینبض مشاوره پزشکی پوست و زیبایی از راه دور www.inabz.ir
اسکین آپ مشاوره پزشکی پوست از راه دور www.skinup.ir
دیابتوس مشاوره پزشکی دیابت از راه دور dyabetus.com
سیمیاروم مشاوره روان‌پزشکی و روانشناسی از راه دور https://simiaservice.com/counseling/
فول فکر مشاوره روانشناسی از راه دور fullfekr.com
گفتاره مشاوره روانشناسی از راه دور www.goftare.com
هما مشاوره روانشناسی از راه دور callhoma.ir
دگر مشاوره روانشناسی از راه دور degaronline.com
مشورپ مشاوره پزشکی از راه دور – غیراختصاصی mashverapp.com
آی پینو مشاوره پزشکی از راه دور و بانک اطلاعات خدمات https://www.ipino.ir/
نوبان مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی nobaan.com
نوبت دات آی آر مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی https://nobat.ir/
پذيرش 24 مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی www.paziresh24.com
پزشک خوب مشاوره روانشناسی و روان‌پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی pezeshkekhoob.com
دکتر دکتر مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی drdr.ir
دکتر ساینا مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی www.drsaina.com
زوپ مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی GetZoop.com
ژین مشاوره پزشکی از راه دور و نوبت‌دهی https://jin724.com/
گپ بزن مشاوره روان‌پزشکی و روانشناسی از راه دور و نوبت‌دهی – خارج از دسترس gapbezan.com

تسهیل دسترسی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
میهن پزشک نوبت‌دهی mihanpezeshk.com
دوزاژ بانک اطلاعات خدمات dosage.ir
دیجی دارو بانک اطلاعات خدمات digidaroo.ir
مدرپ بانک اطلاعات خدمات http://medrep.ir/
پزشک برتر بانک اطلاعات خدمات www.pezeshk-bartar.com
هلیکس خدمات غیراختصاصی www.healxapp.com
پزیکاتو نوبت‌دهی و بانک اطلاعات خدمات pezikato.com
ویزیت 4 یو نوبت‌دهی https://www.visit4u.ir/
پلاس ماد نوبت‌دهی plusmaad.com
درمانکده نوبت‌دهی www.darmankade.com
سینا نوبت‌دهی sinahealth.ir
طبینجا نوبت‌دهی tebinja.com
منشی 724 نوبت‌دهی https://www.monshi724.com/
نت نوبت نوبت‌دهی https://netnobat.com/
نوبت آل نوبت‌دهی https://nobatall.com/
ویزیطب نوبت‌دهی www.visiteb.ir
نوبتک نوبت‌دهی غیراختصاصی https://www.nobatak.com/
ویزیت سنتر نوبت‌دهی غیراختصاصی https://www.visitcenter.net/#/Home
الودکتر نوبت‌دهی و بانک اطلاعات خدمات https://www.alodoctor.com/
شفاجو نوبت‌دهی و پزشکی از راه دور shafajoo.com
مدیکال آف بانک اطلاعات خدمات تخفیف‌دار – خارج از دسترس https://medical-off.com/
دنتیس کار نوبت‌دهی – خارج از دسترس https://dentistkar.com/
فراویزیت نوبت‌دهی – خارج از دسترس www.faravisit.com
دکتر من نوبت‌دهی و بانک اطلاعات و خدمات – خارج از دسترس https://drman.net/

خدمات آنلاین دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
شمیم سلامتی بانک اطلاعات خدمات دارویی shamimsalamati.ir
هزار دارو بانک اطلاعات خدمات دارویی hezardaroo.ir
داروچی خدمات مصرف دارو darochi.ir
راحت دارو خدمات مصرف دارو www.rahatdaroo.ir
داروکو داروخانه آنلاین darookoo.com
داروشاپ داروخانه آنلاین https://daroo.shop/
مفید طب داروخانه آنلاین mofidteb.com
نارین گل فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی https://naringol.com/
آسان مدیکال فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی https://www.asanmedical.ir/
درمان کالا فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی www.darmankala.com
شفا درمان فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی www.shafadarman.com
مدیما فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی https://medima.ir/
هلثیوم فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی healthiumshop.com
نیک درمان فروشگاه آنلاین تجهیزات دندان پزشکی http://nikdarman.com/
لوناتو فروشگاه آنلاین عینک و لنز lunato.net
دیجی ویال فروشگاه آنلاین مواد و تجهیزات آزمایشگاهی https://www.digivial.com/
کالا طب سلامت فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی – خارج از دسترس www.kalatebsalamat.com

سبک زندگی سالم

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
لایف اند می پزشکی شخصی lifeandme.net
مای اسمارت ژن پزشکی شخصی https://mysmartgene.com/#/
مای ژن پزشکی شخصی https://mygene.ir/
نورولند ترغیب‌کننده http://neurolandgame.ir/
میلوژی ترغیب‌کننده www.milogy.com
اینفود تغذیه سالم infood.io
خورشاد تهیه غذای رژیمی www.khorshad.com
حوروس فیت خدمات تناسب اندام horosfit.com
کرفس خدمات تناسب اندام karafsapp.com
فیتب خدمات تناسب اندام Fitabapp.ir
دکتربادی خدمات تناسب اندام drbody.ir
فیت شیپ خدمات تناسب اندام https://fitshape.ir/
آمینو خدمات تناسب اندام http://aminoapp.ir/
سلامتپاد رژیم غذایی salamatpaad.com
دکتر زیتون رژیم غذایی http://drzeytoon.com/blog/main
زیباتن رژیم غذایی http://clinic.zibatan.ir/
کالری شمار زیره کالری‌شمار http://zirehapp.com/landing/intro/
مانکن کالری‌شمار و گام‌شمار www.mankan.me
بشقاب کالری‌شمار و گام‌شمار Boshghabapp.com
پیگام گام شمار P-gum.com
همراه گام گام‌شمار hamrahgam.com
اپتیت ورزش و فعالیت جسمانی http://www.appetit.fit/
فیتنس کار ورزش و فعالیت جسمانی www.fitnesskar.com
تنژیم سبک زندگی سالم – خارج از دسترس www.tanzhim.ir

گردشگری سلامت

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
آی‌اچ‌تی‌ام‌اس گردشگری سلامت Ihtms.com
آترینا گردشگری سلامت https://www.atrinaclub.com/fa
آریامدتور گردشگری سلامت Ariamedtour.com
رادینا سلامت گردشگری سلامت raadinahealth.com
طبیب تریپ گردشگری سلامت https://tabibtrip.om/af
علی طب گردشگری سلامت https://aliteb.com/
مدگو گردشگری سلامت https://medgo.co/fa
آی مدیتو گردشگری سلامت imedito.com
سفیران سلامت کویر گردشگری سلامت http://safiranesalamat.com/
طب مدتوریسم گردشگری سلامت https://tebmedtourism.ir/
گردشگری سلامت پارس گردشگری سلامت https://www.parshealthtour.com/
مدتور ایران گردشگری سلامت https://iranmedtour.com/fa/home/
مدوتریپ گردشگری سلامت https://www.medotrip.com/
طبیمار گردشگری سلامت – خارج از دسترس http://tebimar.com/
مِدگردی گردشگری سلامت – خارج از دسترس medgardi.com

مدیریت مراقبت

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
بهزی مدیریت مراقبت behzee.com
یک زن مدیریت مراقبت بارداری https://yekzan.com/
گراویدا مدیریت مراقبت بارداری http://gravida.ir/
مینت مدیریت مراقبت بانوان https://www.mintapp.ir/
هبیوکس مدیریت مراقبت توانبخشی habiox.com
اسمارت مدیکو مدیریت مراقبت دیابت smartmedico.ir
سیو اپ مدیریت مراقبت سالمند http://saveapp.ir/
میگری واچ مدیریت مراقبت سردرد www.migriwatch.com

مراقبت و خدمات در منزل

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
آزمایش آنلاین خدمات آزمایشگاه azmayeshonline.com
آنابیز خدمات آزمایشگاه anabizz.com
آنی آزما خدمات آزمایشگاه www.anyazma.com
دکتر چکاپ خدمات آزمایشگاه https://www.drcheckup.online/
توانیتو خدمات توانبخشی در منزل tavanito.com
اچپن خدمات غیراختصاصی http://hpen.ir/
سیبوفن خدمات غیراختصاصی www.sibofen.com
ورزمان ماساژ در منزل varzeman.com
هوم ویزیت مراقبت در منزل https://home-visit.ir/
آسانیسم مراقبت در منزل www.asanism.com
تیک طب مراقبت در منزل tickteb.com
خوب شو مراقبت در منزل http://khubsho.com/

آموزش پزشکی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
آوید آموزش پزشکی https://www.aveedme.com/
دکترآباد آموزش پزشکی doctorabad.com
تریت اپ شبکه اجتماعی پزشکان www.trit-app.com

طب سنتی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
دکتر مزاج ابزار طب سنتی www.drmizaj.com
طبایع بانک اطلاعات طب سنتی tabaye.ir
سیمو مشاوره آنلانین طب سنتی https://www.symoteb.ir/

تامین مالی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
حس مهر تأمین مالی www.hesemehr.ir

مدیریت و مراقبت بیمارستانی

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
سامانه اعتباربخشی سنجاب سیستم مدیریت بیمارستانی https://snjab.ir/
طبفا سیستم مراقبت بیمارستانی http://tebfa.ir/fa/

تحلیل داده

نام استارتاپ زیردسته وب‌سایت
ویزیت مصورسازی داده https://vizit.report/

پیوست دو – نسخه اول نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران – مهر ماه 1398

نقشه استارتاپ های سلامت دیجیتال ایران - ویرایش مهرماه 98

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.